Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Sound System a radio Pioneer avic-f30bt brak dziwięku

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • [O2] Sound System a radio Pioneer avic-f30bt brak dziwięku

    piramida, problem w tym, że odległość do najbliższej blachy w miejscu szmaty to minimum 3 centymetry.

  • #2
    [O2] Sound System a radio Pioneer avic-f30bt brak dziwięku

    Witam mam u siebie sound system i wczoraj zmieniłem sobie radio na te w tytule i mam problem z dźwiękiem a dokładniej to że go wogóle nie ma, wcześniej miałem RNS510 i je kodowałem pod sound system bo tez nie działało ale VCDS załatwił sprawę, zamysł był taki że chciałem podłaczyć nowe radio pod osobny wzmak i od niego pod przednie drzwi w których siedzi juz 3-way MB quart qm200 jest możliwość włączenia tego na tym radiu i sound system?

    Komentarz


    • #3
      Ale masz już ten dodatkowy wzmacniacz czy podłączyłeś Pionka pod wzmaka od Sound Systemu?
      Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
      Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

      Komentarz


      • #4
        Pionek podłączony pod wzmaka sound system

        Komentarz


        • #5
          To taka opcja faktycznie raczej nie ruszy, bo wzmak widzi po CAN-ie brak komunikacji z radiem. Żeby to odpalić trzeba by zrobić niezłą kombinację z dwoma radiami i dodatkowymi "obciążeniami" a i tak efekt mógłby być średni.
          Jeśli możesz "poświęcić" tylne drzwi, to ( zanim zamontujesz wzmaka ) podłączyłbym przednie końcówki ( FL i FR) radia na sekcję niskotonowe z przodu a tylne końcówki ( RL i RR ) na sekcje średniowysokotonowe z przodu. Uzyskasz wtedy najlepszą możliwą jakość przy takiej konfiguracji sprzętowej jaką masz teraz ( czyli samo radio i trójdrożny zestaw z przodu ).
          Jest: Czarna OIIFL Combi 1,8 TSI + DSG
          Była: Czarna OII 1,9 TDI (BXE)

          Komentarz


          • #6
            zgadzam się, bez sygnału z radia ori, wzmak ori nie ruszy
            ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
            ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
            poprzednie modele:
            ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
            ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
            O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

            Komentarz


            • #7
              już inaczej zabrałem się do tego zamówiłem już kabelki głośnikowe i do zasilania wzmaka rca tez w drodze i puszcze nową instalację bo szkoda się meczyć z ori instalką a kiedyś przy sprzedaży i tak radio wzmak kabelki wyciagne by móc zamontować je w nowym aucie zasada podłaczenia bedzie taka od wyjść na front bedzie podłaczony do wzmaka tez na front i od niego pod zwrotnice tweeter i sredniak a z wyjścia rear w radiu pójdzie na wejscie we wzmaku na rear i tam sygnał zostanie odizolowany na niskotonowy i do woofera wtedy jest wiecej możliwość regulacji samego wooferka

              Komentarz


              • #8
                Odświeżę.
                Pomysł jest taki żeby DELIKATNIE poprawić brzmienie w aucie a przy okazji wyeliminować denerwujące brzęczenie w prawym boczku występujące podczas odsłuchu większej ilości basów ;-)
                W aucie jest seryjny Sound System i radio Audience. Chciałbym wytłumić drzwi, może wymienić głośniki na ciut lepsze (ale bez fanaberii) i docelowo zmienić jednostkę sterującą np. na takie cudeńko NVOX JDZ7005 SKODA Multimedialna stacja nawigacja dedykowana SKODA OCTAVIA ROOMSTER FABIA : Avde.pl

                Czy (jeżeli) Sound System w OII RS 2007 ma już wzmacniacz to mogę go wykorzystać w rozbudowie ? Czy jest szansa, że zagra on z nowym radiem ? Jakie przewidywane problemy mogą wystąpić przy podłączeniach, transmisji sygnału etc. ?
                Przerabiałem już ten temat w poprzedniej OI i wyszło świetnie. Wiem, ze teraz będzie na pewno inaczej/trudniej...? :-)
                OII RS BMN - 205KM@435Nm by R-Performance :-)
                SPRZEDAJĘ NA OLX: http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1G8sP/

                Komentarz


                • #9
                  Witam, czy wiecie jakim zastąpić seryjny wzmacniacz w Octavii 2 od sound system? Wymieniłem radio na niefabryczne i nie uruchamia wzmacniacza. Chciałbym wykorzystać seryjne głośniki bo dźwięk jest zadowalający jak dla mnie. Może można po rozkręceniu wzmacniacza wysterować go ( + ) z radia i ominąć CAN?

                  Komentarz


                  • #10
                    Co do SS to pab567 ogarnia takie tematy.



                    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
                    Spalanie - Motostat.pl
                    Jest 171,7 KM i 402,9 Nm
                    Moja OII FL 2.0TDI Kombi, oszust RS
                    Sprzedam na OLX!!

                    Komentarz


                    • #11
                      dzięki, muszę się jakoś skontaktować.

                      Komentarz


                      • #12
                        Mam pytanko odnośnie Sound System, rozumiem, że do tego jest ori osobny wzmacniacz tak? i głośniki z drzwi są podpięte bezpośrednio do wzmacniacza a wzmacniacz wyjściem liniowym do RNS?

                        Komentarz


                        • #13
                          U siebie w Octavii mam radio BOLERO. Z radia 8 przewodów ( na 4 głośniki) idzie do wzmacniacza pod siedzeniem kierowcy. Z wzmacniacza wychodzą pary przewodów na 12 głośników po 3 w każdych drzwiach. Wzmacniacz ma poza tym + i - oraz 2 przewody z CAN. Uruchamia go radio po CAN a nie żadne wejście analogowe.

                          Komentarz


                          • #14
                            maszynistapaweł
                            Jak dobrze rozumiem, z kostki głosnikowej w radiu idą przewodu do wzmacniacza?

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez maszynistapaweł Zobacz wpis
                              U siebie w Octavii mam radio BOLERO. Z radia 8 przewodów ( na 4 głośniki) idzie do wzmacniacza pod siedzeniem kierowcy. Z wzmacniacza wychodzą pary przewodów na 12 głośników po 3 w każdych drzwiach. Wzmacniacz ma poza tym + i - oraz 2 przewody z CAN. Uruchamia go radio po CAN a nie żadne wejście analogowe.
                              A dlaczego zmieniłeś radio? co Tobą kierowało jeżeli mogę spytać
                              Skoda Octavia II FL Elegance 2012

                              Komentarz


                              • #16
                                Bolero nie ma nawigacji. Fakt jest ładna wizualizacja. Kupiłem 8 cali z androidem 5.1. Układ prawie taki sam jak bolero i wgrałem sobie automapę z której korzystam od prawie 10 lat. To było główną przyczyną. Poza tym ma prawie wszystko. Pewnie jakby była flagowe radio z nawigacją została by na pokładzie.

                                toomasz tak jak bedziesz potrzebował mam schemat PL

                                Komentarz

                                POWRÓT NA GÓRĘ
                                Pracuję...
                                X